BÜTÜNSEL GELİŞİM KOÇLUĞU

INTEGRATED DEVELOPMENT COACHING PROGRAM™

AKREDİTE KOÇ EĞİTİMİ PROGRAMI

ACCREDITED COACH TRAINING PROGRAM

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından 206 saatle Türkiye’nin ve dünyanın en kapsamlı programı olarak akredite edilen Bütünsel Gelişim Koçluğu Programı, profesyonel koç olmak istiyorsanız size birbirinden eşsiz avantajlar sunuyor.

Temelden ustalığa doğru yapacağınız bu yolculukta, ilk modülden itibaren koçluk yapmaya başlayacak ve isterseniz ICF unvan başvurusu yapabileceksiniz. 

 PROGRAMIN SÜRECİ

MODÜL I
Farkındalık Odaklı Koçluk (Awareness Focused Coaching)

Bu eğitimde, integral koçluğun temellerini birlikte inşa ediyoruz. “Farkındalık Odaklı Koçluk ” Modülü ile, bir yandan kendinize ve dünyaya bütünsel bakmayı , diğer yandan da “ICF Kilit Becerileri”ni öğreniyor ve koçluk uygulamaları sayesinde, koçluk kasınızı geliştiriyorsunuz.

Süre : 5 Gün Eğitim+3 Gün Uygulama

MODÜL II
Değişim Odaklı Koçluk ( Change Focused Coaching)

Bu modül ile, iç ve dış dünyamızda süregelen değişimleri yönetmeyi öğreniyor, kişisel bariyerlerinizden kurtuluyor ve hedeflerinize doğru emin adımlarla yürüyorsunuz.
Bunun yanı sıra, “BİZ” bakış açısına yükselerek, bireylerin yanı sıra gruplara, takımlara, ekiplere ve ailelere koçluk yapabiliyorsunuz.

Süre: 5 Gün

MODÜL III
Dönüşümsel Koçluk (Transformational Coaching)

Bu modülde hızlı ve etkili dönüşümsel teknikleri öğreniyor, bireylerin yaşamlarını yeniden inşa etmeleri için güçlü araçlar kullanıyorsunuz. Ayrıca “hepimiz” bakış açısına yükselerek, integral lenslerin tümünü kullanmayı öğreniyor, bireylerle ve kurumlarla A’dan Z’ye her alanda çalışabiliyorsunuz.

Süre: 5 Gün

MODÜL IV
Sertifikasyon Programı

Bu modül, bütünsel gelişim koçluğunda yetkinleşmek üzere hazırlanmış, tamamıyla uygulamalardan ve geribildirimlerden oluşan 62 saatlik ileri düzey bir programdır.

Sertifikasyon: Sınavdan Sonra, 206 Saatlik ACTP Logolu Mezuniyet Sertifikası

YAKLAŞAN EĞİTİMLER

GÖNÜLDEN DİLE

Koçlukta 2X2 nin 4 etmediğini ID Coaching II. modülde daha net anladım. Başkalarının değişimine tanıklık etmek için onların “öz”üne, içine odaklanmamız gerektiğinin farkına varmış oldum.